Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 

Informacje ogólne

Czcionka:

Miejskie Przedszkole nr 31w Częstochowie - dzielnica Kiedrzyn, ul.Ludowa 95a. 

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 6.30 do 16.30
Pełni również dyżury w okresie ferii zimowych i wakacji.
 

Przedszkole powstało w 1964 r. lecz dopiero w 1991r. stało się jednostką budżetową. Posiada akt założycielski. Jest przedszkolem publicznym działającym na podstawie Uchwały Rady Miasta. Organem prowadzącym jest gmina Częstochowa. Nadzorującym Śląski Kurator Oświaty.

W  2009 r. placówka przeszła ogromną metamorfozę. Prawie cały budynek OSP , w którym mieściła się nasza placówka został zaadaptowany dla potrzeb przedszkolaków.  W chwili obecnej do dyspozycji dzieci udostępniono pięć sal przeznaczonych do zajęć dydaktycznych i zabaw oraz salę gimnastyczną wyposażoną w sprzęt sportowy i pianino.  Jest ona wspaniałym miejscem  do zajęć ruchowych,  ćwiczeń, zajęć rytmiczno - umuzykalniających, tanecznych, a także uroczystości przedszkolnych.W  przedszkolu  znajduje się również nowocześnie urządzona kuchnia oraz jadalnia, w której na co dzień gościmy koleżanki i kolegów z pobliskiej SP 30 na smacznych obiadach. Na piętrze budynku urządzono również nowe gabinety dla dyrekcji i intendentki. Na parterze natomiast powstał gabinet, w którym pracują pani psycholog i pani logopeda.  Przedszkole posiada dwie łazienki i dwa hole, w których zlokalizowano szatnie.  Nasz budynek oraz jego wyposażenie, posiadają wszystkie niezbędne atesty techniczne i higieniczne, wymagane dla prowadzenia działalności przedszkolnej. Placówka jest dobrze zaopatrzona w meble i urządzenia dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci oraz pomoce dydaktyczne.  W salach zajęć znajdują się kąciki zainteresowań urządzane wspólnie z dziećmi. Związane one są z opracowywanymi w danym okresie zagadnieniami.  Placówka dysponuje dobrym sprzętem ułatwiającym pracę nauczycielom i naukę dzieciom. Są to min.: komputer z drukarką, i Internetem, kserokopiarka, telewizor, magnetowid, odtwarzacze cd, magnetofony. Miejscem umożliwiającym zaspokajanie aktywności ruchowej jest ogród przedszkolny z placem  zabaw, który znajduje się za budynkiem. Wyposażony jest on w sprzęt terenowy: drabinki, zjeżdżalnię, piaskownicę itp.

Od stycznia 2011r w naszej placówce  rozpoczęto realizację projektu "Tęcza dla deszczowych dzieci", w związku z czym :
- zatrudniono wysokokwalifikowaną kadrę,
- przeprowadzono rekrutację dzieci objętych projektem,
- przygotowano i przyjęto do realizacji programy terapii i rewalidacji,
- rozpoczęto prowadzenie terapii i rewalidacji,
- dokonano zakupu zabawek i pomocy dydaktycznych,

 

Przedszkole na bieżąco modernizuje swoją bazę i poprawia wyposażenie tak by w odpowiedni sposób mógł spełniać swoją funkcję.

W przedszkolu funkcjonuje pięć oddziałów:

- grupa dzieci 3 - letnich (Zakątek Misia Uszatka)

 

- grupa integracyjna dzieci 4 – letnich oraz dzieci o specjalnych potrzebach

edukacyjnych (Zakątek Krasnala Hałabały)

 

- grupa integracyjna dzieci 5 – letnich oraz dzieci o specjalnych potrzebach

edukacyjnych (Zakątek Kubusia Puchatka)

 

- grupa integracyjna dzieci 5 i 6 – letnich oraz dzieci o specjalnych potrzebach

edukacyjnych (Zakątek Plastusia)

 

- grupa integracyjna dzieci 6 – letnich oraz dzieci o specjalnych potrzebach

edukacyjnych (Zakątek Muminków)

 
Dyrektorem przedszkola jest mgr Bożena Palacz. W placówce zatrudnionych jest  15 wykwalifikowanych nauczycieli, dbających o własne doskonalenie zawodowe i podnoszenie jakości pracy, stanowiąc odpowiedzialną i zaangażowaną kadrę. W przedszkolu pracuje także: logopeda, psycholog, katecheta, pomoc nauczyciela, woźne, kucharka, pomoce kuchenne, konserwator, dozorca – palacz, intendentka.

 

Oferujemy wyżywienie w postaci 3 posiłków dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Nasze przedszkole - sale zajęć i ogród przedszkolny

Utworzono dnia 14.03.2014, 15:56

Kalendarium

Listopad 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Pogoda

Zegar

Imieniny